Početna » ATLETIČARI JASENICE OSVOJILI DVE ZLATNE I JEDNU BRONZANU MEDALJU NA OTVORENOM PRVENSTVU BEOGRADA!

od Bojan Zivkovic

U glavnom gradu je juče održano Otvoreno prvenstvo Beograda za starije pionire/ke, na stadionu u okviru kompleksa atletske dvorane.

Atletski klub Jasenica iz Smederevske Palanke je imao devet predstavnika, koji su osvojili 3 medalje (2 zlatne i 1 bronzanu).

Najuspešniji takmičar bio je Andreja Radisavljević, koji je zaslužio zlatnu medalju u bacanju koplja (32,29 m) i bronzanu u trci na 100 m sa preponama (15,06 sekundi). On jer prvi put u karijeri trčao ovu disciplinu.

Prvo mesto i zlatnu medalju u bacanju koplja osvojila je Lara Petković rezultatom 38,03 metra. Lara Petković je u skoku uvis zauzela četvrto mesto preskočivši 140 cm.

Dunja Budimir je u trci na 80 metara sa preponama bila osma, dok je u trci na 60 metara bila dvanaesta.

Za Andreju, Laru i Dunju ovo je bio pravi test za predstojeće Prvenstvo Srbije u višeboju.

Vredi istaći i nastup Tijane Simić, kojoj je ovo bilo prvo takmičenje u skoku udalj sa daske i postigla je jako dobar rezultat- 4,41 metar. U njenom  godištu (2011.) to je bio  najbolji rezultat, a nadmetala se sa starijim atletičarima.