Početna » MATIJA LEKIĆ STRELAC ZA BRODARAC U OMLADINSKOJ LIGI SRBIJE!

MATIJA LEKIĆ STRELAC ZA BRODARAC U OMLADINSKOJ LIGI SRBIJE!

od Bojan Zivkovic

SPORT 026 je pisao o veoma perspektivnom fudbaleru iz Smederevske Palanke Matiji Lekiću (19), koji gradi karijeru u beogradskom Brodarcu i zapažen je u tekućoj sezoni.

Talentovani defanzivac je oslonac svog tima u Omladinskoj ligi Srbije, a sve češće dobija priliku u prvom timu u Srpskoj ligi-Beograd.

Minulog vikenda Matija je postigao vodeći gol za Brodarac u utakimici Omladinske lige Srbije protiv Radničkog sa Novog Beograda (2:0).

On je 44. minutu veoma sigurno i smireno izveo jedanaesterac i doveo svoj tim u vođstvo. U Sportskom žurnalu je ocenjen sa 7,5 i bio jedan od nasjistaknutijih pojedinaca meča.

Brodarac odlično igra u Omladinskoj ligi Srbije i treći je na tabeli iza Čukaričkog i IMT-a, a ispred večitih rivala Zvezde i partizana.

Dan kasnije Palančanin je igrao poslednjih dvadeset minuta za seniorski sastav Brodarca na utakmici Srpske lige-Beograda protiv PKB-a u Padinskoj Skeli (0:0