Početna » PODUNAVSKO-ŠUMADIJSKA ZONA: U MARKOVCU SLAVE, NAPREDAK JE U SRPSKOJ LIGI!

PODUNAVSKO-ŠUMADIJSKA ZONA: U MARKOVCU SLAVE, NAPREDAK JE U SRPSKOJ LIGI!

od Bojan Zivkovic

Tri kola pre kraja sezone i plej-ofa Podunavsko-šumadijske zone, fudbaleri Napretka iz Markovca slave plasman ili povratak u Srpsku ligu-Zapad!

Markovčani su pobedom u današnjem derbiju protiv RSK-a iz Rabrova (2:1) stekli nedostižnih 13 bodova prednosti na čelu tabele i superiorno potvrdili nadmoć i kvalitet.

Slavlje na stadionu Stari Hrast danas su golovima i preokretom najavili Milojević u 69. i Đorđević u 90+1. minutu. RSK je poveo pogotkom Miladinovića u 60. minutu.

Fudbaleri Morave iz Velike Plane poraženi su na gostovanju u Golupcu. Domaći Đerdap je pobedio rezultatom 3:2, golovima Momića u 68. i 72. i Kostića u 75. minutu.

Planjani su poveli golom Filipa Veselinovića u 48. minutu, a drugi pogodak delo je mladog Aleksandra Milosavljevića u poslednjih trenucima meča.

U trećoj utakmici 2. kola plej-ofa Omladinac je u Šetonju savladao Karađorđa iz Topole rezultatom 4:3.

Na tabeli Napredak ima 57 bodova, RSK 44, Morava 42, Omladinac 41, Karađorđe i Đerdap po 40.