Početna » PODUNAVSKO-ŠUMADIJSKA ZONA: UBEDLJIV PORAZ MORAVE U VELIKOJ PLANI!

PODUNAVSKO-ŠUMADIJSKA ZONA: UBEDLJIV PORAZ MORAVE U VELIKOJ PLANI!

od Bojan Zivkovic

Ne pamte ni stariji ljubitelji fudbala kada je Morava u Velikoj Plani, u zvaničnoj utakmici, primila čak šest golova. To se desilo danas u zasluženom porazu od odlične ekipe Omladinca iz Šetonja.

Gosti su pobedili rezultatom 6:2, u jednom od derbija 17. kola Podunavsko-šumadijske zone i duelu ekipa, koje su bile na deobi trećeg mesta.

Pokretljiva, kvalitetna i inspirisana postava iz Šetonja je potvrdila odličnu prolećnu formu, dok Planjani nisi bili ni senka tima, koji je pre samo dve sedmice pobedio lidera iz Markovca.

Sjajan početak Omladinca, pravi „blic krig“ za vođstvo od 0:3 i verovatno najslabije izdanje Morave na domaćem terenu u sezoni,  u tom prvom poluvremenu.

Ipak, u poslednjim sekundama prvog dela Planjani uspevaju, iz jedine prave akcije i čini nam se jedinog šuta ka golu Šetonjaca, da postignu pogodak.

Na krilima tog momenta, Morava veoma motivisano otvara drugo poluvreme, stiže do još jednog gola u pravo vreme, ali ih je sasekla nova kardinalna greška u defanzivi.

Kada je mirisalo na preokret, domaći, nakon prekida, primaju vrlo jeftin pogodak za 2:4, koji je rešio utakmicu.

Do kraja jako motivisani gosti svaku greščicu domaćih surovo kažnjavaju. Za ubedljivu pobedu, koja ih vodi u trku za prvo mesto.

Na drugoj strani Morava nije mogla da izdrži ni pritisak, ni presing Omladinca. Plaća se danak izuzetno teškom rasporedu na startu proleća. Posle pobede nad Markovčanima, ekipa je, evidentno pala, psihički i fizički…

Da li je i pobeda u Kupu FSPO nad srpskoligašem Mihajlovvcem pre tri dana uzela danak, zbog potrošnje igrača ili je razlog nešto drugo, analiziraće se sigurno unutar kluba…

Strelci. 0:1 Sremčević (9) 0:2 Ilić (19) 0:3 Ma. Rudić (28) 1:3 Veljković (45+1) 2:3 Stanisavljević (49) 2:4 Mi. Rudić (52) 2:5 Sremčević (62) 2:6 Ma. Rudić (78)