Početna » ROĐENI PALANČANIN KRNJEVAC ALEKSANDAR ĆIRKOVIĆ STRELAC ZA TSC U NIŠU!

ROĐENI PALANČANIN KRNJEVAC ALEKSANDAR ĆIRKOVIĆ STRELAC ZA TSC U NIŠU!

od Bojan Zivkovic

Nedavno je SPORT 026 pisao o transferu talentovanog i već dokazanog fudbalera Aleksandra Ćirkovića (22) iz ruskih Krila Sovjetov u TSC iz Bačke Topole. Tačnije, u pitanju je pozajmica, a mladi as se već isplaćuje.

Naime, krilni napadač, rođen u Smederevskoj Palanci, a poreklom iz Krnjeva, postigao je svoj prvi gol na zvaničnim utakmicama u dresu vicešampiona Srbije.

On je bio strelac drugog pogotka za TSC na gostovanju u Nišu, protiv Radničkog. Bačkopalančani su, u 2. kolu Superlige Srbije, pobedili rezultatom 3:0.

Inače, Aleksandar Ćirković je na ovoj utakmici ušao na poluvremenu i odigrao sjajnih 45 minuta. Zvanična ocenu mu je 7,1 i bio je među najboljima na terenu.

Da podsetimo, pre TSC-a i RusijE, ovaj fudbaler je igrao za Voždovac i Mačvu, a karijeru je počeo u Austriji.