Početna » FUTSAL SPEKTAKL U PALANCI I POBEDA PARTENONA NAD NIŠLIJAMA!

FUTSAL SPEKTAKL U PALANCI I POBEDA PARTENONA NAD NIŠLIJAMA!

od Bojan Zivkovic

Strašna utakmica, pred skoro punim tribinama hale OŠ Vuk Karadić u Smederevskoj Palanci. Dva raspoložena i kvalitetna rivala, preokreti, deset golova, tenzija, borba, lepi potezi, odbrane golmana, žestoki dueli….

U 10. kolu Druge futsal lige Srbije Partenon je pobedio ekipu Kalče iz Niše rezultatom 6:4 (1:2) i ostvario peti trijumf u sezoni. Sada je peti na tabeli.

Prvi deo pripao je gostima, a nastavak Palančanima. Videlo se da je Kalča vrlo neugodan i kvalitetan tim, koji je zaslužio možda i ubedljivije vođstvo od 1:2 u prvom delu igre. Spremniji i sa dužim rosterom su delovali vrlo zrelo, dok Partenon uglavnom nije mogao da im parira.

Ipak, domaćin je izvukao samo minimalni zaostatak, što je bilo možda i presudno, a onda u nastavku pravi uragan, iako nije delovalo tako u prvih pet minuta.

Kalča stiže do 1:3, a Partenon fenomenalno uzvraća. Trener Veljko Spasojević rizikuje i igra bez golmana. Hazarederski potez mudrog stručnjaka za preokret.

Ključni detalj bio je gol Stefana Kokotovića za 2:3. Tribine su proključale, dale ogroman vetar u leđa, a igrači su ostavili srce na parketu.

Uspeli su od 1:3 da dođu do 5:3 i u sjajnom finišu sačuvaju prednost. Dali su poslednji atom snage, u skraćenom rosteru i nošeni hukom sa tribina, zasluženo slavili.

Junački su svi  u timu odradili meč. Od golmana Nađa, preko Radića, Tackovića, Milosavljevića, Kokotovića, Đorđevića, Maksimovića, Markovića,Tufegdžića,….

Obe ekipe zaslužuju sve čestitke za ovakvu predstavu, u izuzetnom ambijentu i o ovoj utakmici će se još dugo pričati…

Strelci: 1:0 Aleksandar Tacković (9) 1:1 Dimitrije Radenković (13) 1:2 Jovan Micić (15) 1:3 Jovan Trojanović (23) 2:3 Stefan Kokotović (25) 3:3 Marko Marković (29) 4:3 Aleksandar Tacković (31) 5:3 Dragan Đorđević (37) 5:4 Jovan Micić (38) 6:4 Stefan Radić (38)