Početna » BEZ NOVOG PREOKRETA: PORAZ KOŠARKAŠA MLADOSTI SP OD LOZNICE!

BEZ NOVOG PREOKRETA: PORAZ KOŠARKAŠA MLADOSTI SP OD LOZNICE!

od Bojan Zivkovic

Neočekivan poraz, koji dolazi u nezgodnom trenutuku i može mnogo da košta, ali može se i ispraviti. Potvrdilo se pravilo da je teško pobediti u „unapred dobijenim utakmicama“, a protivnik nema šta da izgubi…

U 23. kolu Druge muške lige Srbije: Mladost SP- Loznica 76:81 (15:26,19:20,19:11,23:24)

Šesti poraz košarkaša Mladosti SP, koji su sada na deobi drugog mesta sa Hercegovcem. Zaslužen trijumf Loznice, koja je igrala mudrije i sjajno su iskusni igrači, sa preko 30 minuta na parketu, trasirali put do pobede.

Na drugoj strani, već viđeno jako loše prvo poluvreme Palančana, dvocifreni zaostatak, ali sada bez poznatog preokreta u nastavcku. A bilo je blizu.

Ipak, šut za tri, previše forsiran, nije bio saveznik Mladosti SP (37/8). Kada su bili nadomak preokreta, stigli  vođstvo gostiju, nepotrebno su žurili, šutirali u ranoj fazi napada i nisu imali dovoljno mirnoće i mudrosti da potvrde kvalitet.

Loznica je dobila bitku pod košem, a ogroman hendikep je bio neigranje povređenog centra Saleta Nikolića.

U Mladosti SP najefikasniji su bili Papić sa 23 poena i 8 skokova, Petković sa 12 poena, Šparović sa 10 (5 as, 7sk) i Stojanović sa 10 poena (10/0 za tri).

Loznicu su do pobede vodili Ilić sa 23 poena, Todorović sa 20 i Cvijić sa 15.