Početna » JAK OTPOR PALANAČKIH KOŠARKAŠA KRALJEVAČKOM ABA 2 LIGAŠU U KUPU SRBIJE: MLADOST SP- SLOGA 90:103

od Bojan Zivkovic

Lepo košarkaško veče u hali OŠ Vuk Karadžić u Palanci. Domaća Mladost je ugostila Slogu iz Kraljeva, člana KLS-a i ABA 2 lige, klub velike tradicije. Utakmica drugog stepena Kupa Srbije, odnosno Kupa Radivoja Koraća.

Palančani su pružili jak otpor u efikasnoj utakmici: Mladost SP- Sloga 90:103 ( 19:26, 30:26, 21:25, 20: 25).

Bila je to prava prilika da u meču bez većeg rezultatskog značaja i pritiska, treneri Ivan Stefanović i Marko Dimitrijević isprobaju taktičke varijante, akcije, razigraju igrače iz drugog plana i one sa manjom minutažom. Publika je uživala u atraktivnoj košarci, nije bilo jakih odbrana, a duel je karakterisao veliki broj šuteva za tri poena.

Palanački tim je, posle sjajne pobede nad Radničkim, opet pružio dobru igru, posebno napadački. Svi su dobili šansu, osim lakše povređenog kapitena Nemanje Dimitrijevića.

I opet je briljirao Petar Šparović. plejmejker i pomoćni trener Mladosti je ubacio čak 7 trojki, iskoristivši prostor, jer su mu gosti išli „ispod bloka“. Takođe, popularni Špara je imao veliku minutažu, pošto Mladost na njegovoj poziciji trenutno nema pravu zamenu. Uz njega, veoma dobar i Sale Nikolić, večeras i šuterski raspoložen.

Sloga se Palančanima predstavila u dobrom svetlu, sa jednim tamnoputim Amerikancem i kvalitetnim mladim igračima.

Nije bilo statistike uživo, pa vam prezentujemo strelce

MLADOST SP: Šparović 25 (7 trojki), Čvorović, Nikolić 20 (3 trojke), Nedeljković 13 (3 trojke), Stojanović 9, Stevanović, Tešić 6, Stanković 13, Todorović 4, Milenković.

SLOGA: Paunović 11 (3 trojke), Petrović 10, Stajčić 8, Nikolić 11, Anredvud 9, Jordović 2, Čekić 13, Bojanić 3, Todosijević, Simeunović 14, Stamenić 20 (5 trojki)