Početna » POBEDA KOŠARKAŠA PALANAČKE MLADOSTI SP U LOZNICI!

POBEDA KOŠARKAŠA PALANAČKE MLADOSTI SP U LOZNICI!

od Bojan Zivkovic

Izuzetno važnu pobedu ostvarili su košarkaši Mladosti SP iz Smederevske Palanke na večerašnjem gostovanju u Loznici.

Palančani su, u 8. kolu Druge muške lige Srbije, savladali loznički sastav rezultatom 77:74 ( 18:19,24:23, 21:16, 14:16).

Treći uzastopni trijumf Mladost SP je zabeležila u veoma tvrdoj utakmici, sa neizvesnim finišom. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, puleni trenera Ivana Stefanovića, bolje igraju u nastavku, preuzimaju vođstvo, koje je četiri minuta pre kraja bilo dvocifreno (75:64).

Ipak, Lozničani se ne predaju i ušlo se u uzbudljivu završnicu, u kojoj je palanački sastav uspeo sa sačuva vrlo vrednu pobedu, uprkos postignuta samo dva poena u poslednjih pet minuta duela.

Najzaslužniji za pobedu u timu Mladosti SP bili su Aleksandar Nikolić sa 24 poena (13/10 za dva, 4 sk), Petar Šparović sa 13 poena, (6 sk, 6 ukradenih lopti i 6 as) i Dragoslav Papić sa 18 poena (7/4 za tri, 9 sk).

Ostali igraču su imali sledeći učinak Minja Todorović 9 (6 sk), Mladen Stojanović 9 (5 sk, 4 as), Aleksa Marković 4 (2sk),  Aleksa Krsmanović (4 sk), Nemanja Dimitrijević (1 sk, 1 as), dok je Miloš Petković igrao 5 minuta.

Mladost SP ima učinak od 5 pobeda i 3 poraza i nalazi se u gornjem delu tabele Druge lige Srbije.