Početna » DRUGA LIGA SRBIJE: SIGURNA POBEDA KOŠARKAŠA PALANAČKE MLADOSTI SP!

DRUGA LIGA SRBIJE: SIGURNA POBEDA KOŠARKAŠA PALANAČKE MLADOSTI SP!

od Bojan Zivkovic

U 7. kolu Druge muške lige Srbije košarkaši Mladosti SP su večeras, u hali OŠ Vuk Karadžić u Smederevskoj Palanci pobedili ekipu Železničara iz Čačka rezultatom 84:72 ( 16:22, 28:16, 18:15, 22:15).

Četvrti trijumf Palančana u sezoni. Iako nisu blistali, kontrolisali su tok utakmice i bez problema trijumfovali. Jednostvano, kvalitet i iskustvo  Mladosti SP su došli do izražaja, u odnosu na sasvim dobru, mladu i šutersku ekipu iz Čačka. Domaćem timu je bilo dovoljno nekoliko minuta prave igre da bi stekli  nedostižnu prednost.

Mladost SP nije na pravi način otvorila meč. Dosta stegnuto i nervozno, sa promašajima i izgubljenim loptama, ali u drugom kvartalu pojačan intezitet odbrane, tečniji napadi i utakmica je praktično prelomljena. U nastavku su domaći održavali prednost, Čačani pretili, ali nedovoljno da su ugrozi siguran trijumf.

Palančani su imali raspoložene i zahvalne pojedince. sa odličnim rolama. Sjajno je igrao u prvom delu Minja Todorović, Petar Šparović izuzetan u „krađi“ i oduzimanju lopti, novajlija Aleksa Marković veoma koristan pod košem, Aleksa Krsmanović jako dobar u odbrani,ali i ofanzivno, Mladen Stojanović je prelomio meč sa svojim šutevima i asistencijama u finišu, a videlo se koliko za ekipu znači povratak Aleksandra Nikolića u tim, koji je u drugom poluvremenu potvrdio klasu. Šutersko veče nije imao iskusni Dragoslav Papić, uz dosta truda.

MLADOST SP: Šparović 12 (10 as, 9 ukr,, index 22), Nikolić 18 (8/8 za dva), Glišič,  Stojanović 9 (5 as, 4 sk), Krsmanović 12 (7sk), Petković, Marković 6 (9 sk), Papić 14 (11/2 za tri, 3 sk), Todorović 13 (4/3 za tri, 5 sk, 3 as), Dimitrijević.

U timu Železničara najefikasniji su bili Planjanin Dimitrije Marić sa 18 poena i 15 skokova i Simo Mikavica sa 17 poena i 6 asistencija.